Astrologie

https://www.horoskop.cz/

https://www.facebook.com/HOROSKOP.cz

WEB/FB: Horoskopy, astrologa, znamení zvěrokruhu, věštění z run numerologie jména, erotický horoskop, minulé životy, tarot 
.Astrologie – hvězdopravectví

https://cs.wikipedia.org/wiki/Astrologie

WIKI: V historických materiálech i současných studiích o astrologii není na těchto principech astrologického výzkumu shoda (je to jen převažující názor západní astrologie). To je také jeden z důvodů sporů o vědeckou hodnotu astrologie (vizte Spor astrologie a vědy)

Horoskop

https://cs.wikipedia.org/wiki/Horoskop

WIKI: Obě tyto veličiny se dosazují do rovnic pro výpočet prvků horoskopu (postavení planet v horoskopu, osy horoskopu, domy horoskopu). Není-li některý z těchto údajů znám, používá astrologie pro jejich zpětné dopočítání některé rektifikační metody.

Zvěrokruh, zvířetník, zodiak

https://cs.wikipedia.org/wiki/Zv%C4%9Brok…

WIKI: V tomto pásu se při pohledu ze Země pohybují všechny ve starověku známé planety Sluneční soustavy (z později objevených Uran a Neptun; Pluto se může na obloze objevit i mimo zvířetník).

Býk, Blíženci, Rak, Lev, Panna, Váhy, Štír, Střelec, Kozoroh, Vodnář, Ryby.

Babylónská astrologie

https://cs.wikipedia.org/wiki/Babyl%C3%B3…

WIKI: Astrologie v Babylónu a starověkém Sumeru tvořila nedílnou součást tehdejších náboženských kultů. Babylónský astrologický systém používal lunární kalendář a pracoval s pěti postavami babylónských bohů (Marduk, Ištar, Ninib, Nabu, Nergal)

  Helénská astrolgie

https://cs.wikipedia.org/wiki/Hel%C3%A9ns…

WIKI: Astrologické poznatky pronikaly do starověkého Řecka již před hlavním obdobím rozvoje helénské astrologie. Řecký básník Hesiodos (8. – 7. století př. n. l.) ve své didaktické básni Práce a dni pomocí postavení hvězd podává termíny zemědělských prací a také vhodnou dobu k početí syna či dcery

Arabská astrologie

https://cs.wikipedia.org/wiki/Arabsk%C3%A…

WIKI: Koncem 8. století vznikl překlad indického astrologického textu Súrja Siddhánta do arabštiny a v 9. století začali arabští astrologové překládat klasická řecká astrologická díla například Ptolemaiova a Dorotheova.

.Védská astrologie

https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A9dsk%…

WIKI: Védský systém astrologie je jednou ze šesti kategorií védángy, souboru pomocných disciplín pro studium Véd. Z historického hlediska byla a dosud je součástí holistického tradičního způsobu života v Indii

Západní astrologie

https://cs.wikipedia.org/wiki/Z%C3%A1padn…

 

https://cs.wikipedia.org/wiki/Sideralistick%C3%A1_astrologie

 

WIKI: Se zánikem Římské říše postupně astrologické znalosti helénského období z Evropy vymizely a zachovávaly se pouze některé astrologické prvky pohanských náboženských kultů. Už od raného středověku musela evropská astrologie řešit spory s oficiální katolickou církví.