Mariášové karty                                   

Srdcové karty
Symbol:  Láska, city, radost, domov, bydlení, ale také nevěra, hádky, žárlivost¨. O
bdobí:  Jaro,  Živel: Voda

Srdcové eso

Do vašeho života vstoupí nová láska, zejména ve spojení se srdcovým králem. ( pokud jste sami ) Pokud už svou lásku máte, je zřejmě hodně silná a romantická. Jestli v okolí najdete ještě srdcovou desítku, je to hodně velká láska. Srdcové eso přináší radost, nikdy ne smutek. A to hlavně ve spojení se srdcovými a zelenými. Události kráčejí rovnou do vašeho domu. Je vhodné prozkoumat okolní karty. Mají vliv na náladu těchto událostí. Také představuje domov a přátelství.     
Obtáceně: Cizí domov, dům, byt

Srdcová sedma

Nová láska, nový začátek, nový směr v lásce                                                                                        
Obráceně : S touto kartou přichází konec lásky, hlavně pokud je v řadě sedmi karet jediná své barvy. Pokud najdete v okolí této karty alespoň nějaké další srdce, vztah pokračuje.Dost možná se i dočkáte nějaké pozornosti od někoho, kdo vás má rád. Pokud ale vztah skončí, nebude to znamenat pro vás žádné neštěstí. Prostě něco skončí a něco nového začne.Pokud jsou v okolí zelené karty, máte ještě šanci vztah zachránit.Hlavně spolu musíte komunikovat, promluvit si... Je to také karta různých závislostí. Ať už na drogách, alkoholu nebo nějaké osobě.
Srdcová osma

Radost, děti, nadání, se zelenou sedmou těhotenství:                                                                                           
Obráceně: Znamená potíže, hádky, nedorozumění atd. ve vztahu. Dost možná nejste k sobě s partnerem upřímní. Měli byste s tím začít něco dělat. Hlavně pokud v okolí této karty objevíte srdcovou sedmu. Promluvit si s partnerem bude asi nejlepší řešení. Co se citů týče, nic závratného. Pokud jsou v okolí příznivé karty neřkuli zelené eso, čekejte přírůstek do rodiny. Nemusí přijít zrovna k vám, ale i do širší rodiny, společnosti okolo vás.
Srdcová devítka

Vývoj, nestálost, změny. Podle okolních karet.  Můžete to ovlivnit.                                                                          
Obráceně:  Nepodnikejte nic zásadního, neovlivníte to. Nesnažte se nic organizovat ani plánovat. Nemuselo by to mít dlouhého trvání. Nechte věci tak jak jsou. Neřešte to. Život to vyřeší.

Srdcová desítka

Jednoznačně je to karta lásky, rodiny. Myslím, že tato karta ani nepotřebuje komentář. Prostě se můžete těšit na nějakou lásku, ale ne vždy to může být pozitivní. Pokud je obklopená žaludovými, tak vás nejspíš čekají nějaké potíže ( trápení z lásky, neshody s partnerem..) Pokud je tato karta obklopena vesměs pozitivně, znamená šťastnou a hezkou lásku. Na zelené desítce může znamenat i svatbu. Je- li tato kombinace posílená ještě srdcovým esem, je to vztah na celý život. Každopádně se ty věci lásky týkat budou. Obráceně: cizí rodina, cizí láska,

Srdcový spodek

Týká se vašich myšlenek na osobu, na kterou si vykládáte nebo o kterou se zajímáte.Tj. obsah myšlenek stojí v kartách kolem spodka. Pokud budete vykládat na pohlaví dítěte, vězte, že v srdcích se rodí dívky, kterým je dán velký umělecký talent. Jsou to jemné, citlivé dívky ochotné pomáhat druhým. V zelených kartách se rodí pilné studentky a sportovkyně. V kulích pak dívky, které nebudou mít o kluky nouzi. Nejspíš budou velmi přitažlivé. V žaludech se rodí fifleny. Jsou drzé, nepořádné a jsou s nimi potíže. Každopádně ve spodku očekávejte dívky. Musíte ale prozkoumat celý výklad. toto je jen velmi stručné a nepřesné. Poukazuje to je na to, co je dítěti dáno do vínku.                                
Obráceně: řešíte nějaký zmatek, něco - souvislost vám uniká, malé sebevědomí

Srdcový svršek

Jednak označuje sokyni v lásce, novou milenku a jednak odhaluje pohlaví dítěte. Na rozdíl od spodku, ve svršku se rodí kluci. V okolí srdcových karet to bude hodný, citlivý, bezproblémový kluk. V kulích dost možná hyperaktivní dítě se spoustou energie, které musí pořád něco dělat. Zelené označují kluka moudrého. Bude to dobrý student. V žaludech se rodí flinkové, kteří přitahují samé průšvihy.Budou s ním patrně problémy. Časem se z nich mohou vyklubat podvodníci a lháři. Musíte ale prozkoumat celý výklad. Toto je jen velmi stručné a nepřesné. Poukazuje to jen na to, co mu je dáno do vínku.
Obráceně: jistá žena usiluje o vašeho partnera, ještě můžete věc ovlivnit, není to láska. Ostatní v okolních kartách.

Srdcový král

Karta nově příchozího milence, soka ( jak pro svobodné, zadané nebo ovdovělé) Najdete-li v okolí další srdce, nejspíš půjde o silný cit. V zelených kartách jde o porozumění. To hlavně v duševní oblasti. V kulích vám partner dodá energii, nebude líný a zřejmě toho spolu hodně zažijete. Spojení srdcového a kulového krále přináší problémy v okamžiku, kdy mu budete chtít organizovat život, začnete mu říkat co má dělat, jak se má chovat... To on prostě nerozdýchá.
Obráceně: jistý muž usiluje o vaši partnerku,  ještě můžete věc ovlivnit, není to láska. Ostatní v okolních kartách.

Zelené karty
Symbol: Zdraví, štěstí, dary, ale také faleš, překážky a smutek.
Období:  Podzim
Živel: Vzduch

Zelené  eso

Zelené eso neboli Boží oko. je to nejlepší karta z celého mariáše. Urovnává události, řeší problémy, dává životu znovu smysl. Vyléčí i na smrt nemocného, dává novou naději, hlavně ve spojení se zeleným králem. Plní přání. Pokud se objeví ve výkladu jako jedna ze sedmi karet,  přání se vám vyplní. Přináší více než příznivé události. Budoucnost se jeví ve velmi jasných barvách. Vše se v dobré obrátí. Tím si můžete být jisti. S touto kartou se nemusíte ničeho bát.
Obráceně: s menšími problémy vše překonáte

Zelená sedma

Je to karta splněných přání. Ujednává spory a hádky s rodinou, se sousedy, s partnerem, ale i soudní.Také můžete očekávat nějaký přírůstek do rodiny. Jestli se ptáte na svého partnera, sedma vám jasně odpoví. Nesnažte se ho předělat k obrazu svému. Berte ho takového jaký je. Naučte se být trochu trpěliví a tolerantní.
Obráceně: ještě není vše vyhráno, varuje - opatrnost

Zelená osma

Tato karta jednoznačně přináší štěstí, stabilitu. To myslím samo o sobě říká dost. Může se týkat čehokoliv. Úspěch v práci, v lásce dokonce můžete i vyhrát. Jednoduše stojí při vás a vy očekávejte úspěchy. Podívejte se na okolní karty. Dají vám odpověď na to, v čem se vám bude dařit nejvíc. Musíte se na výklad podívat jako na jeden celek a z něj si pak vytvořit nějaký děj...                                              
Obráceně: ztráty, krádeže, smutek, nestabilita

Zelená devítka

Je nositelkou optimistických událostí v blízké budoucnosti. Nemusíte se ničeho bát. Budete mít kolem sebe veselé a příjemné lidi. Ať se vaše otázka bude týkat čehokoliv, můžete si být jisti úspěchem. Je to velmi pozitivní karta. V této kartě můžete budoucnost do 3 měsíců vidět růžově.                                                     
Obráceně: delší dobu až do roka

Zelená desítka

Je to karta rodiny a pevných rodinných svazků. Konečně se vdáte či oženíte. Je jedno, jestli jste svobodní nebo rozvedení. Pokud jste ve věku, kdy ještě nejste plnoletí, nejspíš to svatba sice nebude, ale dost možná si najdete nějakého partnera,  se kterým začnete chodit. Třeba vám to i vydrží. Pokud již manžela nebo manželku máte, podívejte se po okolí této karty. Pokud objevíte kule, zelené nebo srdcové, je to dobré. Vztah funguje. Žaludové předznamenávají potíže a hádky. Žaludové eso nebo král na zelené desítce přinášejí ohrožení vztahu, náznak manželské krize.
Obráceně: Rodina není harmonická, nějaké nesourodé povahy, časté hádky

Zelený spodek

Týká se hlavně našeho vztahu k partnerovi. Zelený spodek také ohlašuje manžela, popřípadě partnera  Zase se podívejte po okolí. To vám poradí, jak se vztah může vyvíjet. V obležení žaludových karet přináší faleš a přetvářku. Pokud v okolí budou pozitivní karty, nejspíš vám vztah dobře funguje.                                     
Obráceně: Podvodník, zloděj, kříží dobré i zlé karty. Nevěrný manžel

Zelený svršek

Označuje ženu - manželku, nebo aspoň partnerku. Spolu se zeleným spodkem dává nahlédnout do vašich partnerských vztahů. Pokud vyjde svršek i spodek v jedné řadě spojený srdcovými, kulovými nebo zelenými, je to dobré znamení vztah drží. Horší to bude se žaludovými. V zeleném svršku byste neměli být ohroženi. Ve spojení s kulemi můžete zaznamenat finanční růst či povýšení.             
Obráceně: žena je hádavá, hašteřivá, nepořádná, neupřímná -  složitý vztah

Zelený král

Je to karta nadějí a dobrých zpráv. Očekávejte nějakou zprávu, mail, fax....Obsah zprávy bude optimistický a určitě vám udělá radost. Dále můžete očekávat příjemná osudová překvapení, které vám život přinese a dost možná že se budete velmi divit.
Budete mít kolem sebe dobrou společnost přátel a sami rozhodně nebudete.
Obráceně: muž je dominantní, tvrdohlavý, žárlivý, nemá smysl pro humor, něco skrývá – složitý vztah

Kulové karty
Symbol: Peníze, úspěch, práci, obchod, smlouvy, podnikání, zaměstnání.
Období: Léto
Živel: Země

Kulové eso

Přináší úspěch a to hlavně v podnikání. Přijdete si tak na ne zrovna malé jmění. Je to karta výhodných a dobrých nabídek, stálých příjmů ať se jedná o dědictví, výhru, výplatu či jiné.Ve spojení se zelenou osmou dává osudovou šanci na výhry. Zkuste si vsadit třeba sportku. Máte obrovskou šanci. V okolí zelených, srdcových a kulových přináší pevné zdraví, dobrou kondici a spoustu energie, ale v žaludech byste se neměli moc přeceňovat.
Obráceně: malý úspěch, zvažte rizika

Kulová sedma

Varování - může oznamovat nedostatek a velké strádání, zejména nejsou-li v okolí další kulové, které by mohli situaci aspoň trochu vylepšit. Neměli byste moc utrácet, protože by vám finance v budoucnosti mohli dost citelně chybět. Na druhou stranu přináší osudové události, které mají něco společného se seznámení s vhodným protějškem.
Obráceně: nečekejte velké zlepšení, vydržte v zaměstnání, není vhodná doba dělat změny

Kulová osma

Trochu peněz. Na srdcovém králi můžete očekávat věrného partnera, ale na nějaké velké rozdávání můžete zapomenout. V této kartě nenajdete ani štědrost ani velkorysost. V obležení žaludových karet vám hrozí dluhy. Je znamením neměnnosti a stálosti.
Obráceně: S kulovým esem odhaluje hazardní hráče. Odhaluje všechny lakomce a sobce. Netýká se to však jen financí

Kulová devítka

Značí úspěch, pohyb, cesty, změny a stěhování. Pokud vám chybí nějaké vlastní bydlení, už brzy se ho dočkáte. Co se týče cestování, v žaludech zůstaňte raději doma. Mohlo by vám to přinést akorát problémy
Obráceně: zvažte nové nabídky, smlouvy, obchody, komplikace 

Kulová desítka

Přináší peníze a ne zrovna malé. Samozřejmě že toto platí ve spojení s příznivými kartami. V okolí žaludových karet vám tato karta přinese spíše dluhy. V tom případě se zisky moc nepočítejte. V zelených nespoléhejte na výhry, ale snažte se si vydělat něco sami. Co se zdraví týče je dobré a energie máte také dostatek, jen nebuďte moc líní a třeba si trochu zacvičte. Musíte pro to také něco udělat.
Obráceně: úspěch s podmínkou, nic vám nespadne samo do klína, dědictví se týká i dluhů!

Kulový spodek

Nejspíš se ve vašem okolí nacházejí lidé, kteří vám moc štěstí nepřejí. Je to karta falše a přetvářky. Neměli byste věřit kde komu. Pokud byste ve vašem životě potřebovali obrat k lepšímu, můžete začít očekávat změny. Život se k vám otočí tou příznivou stranou. Hlavně v kombinaci se srdcovými kartami a žaludovou osmou k tomu.
Obráceně: faleš, přetvářka, neupřímnost, víte o této osobě, neuškodí – nepomůže. Nesvěřujte se!

Kulový svršek

Karta přátelství, úspěchu a dobrých mezilidských vztahů. V zelených kartách máte kolem sebe upřímné lidi,na které se můžete spolehnout, v srdcových pak věrnou lásku, která se k vám chová velmi laskavě. V kulích při dostatečném úsilí očekávejte úspěch a odměnu. V žaludových byste si měli raději dávat pozor na to, co komu říkáte. Nemuselo by se vám to vyplatit. V kulovém svršku začněte podnikat. Nemusíte rozjet zrovna nějakou velkou firmu, ale v podnikání všeho druhu se vám bude dařit.                                                                        
Obráceně: Nové obzory, těžkosti, které se vyplatí

Kulový král

Je to takový přítel na kterého je spolehnutí. Tuto kartu můžete také brát jako takového anděla strážného. Kulový král dává sílu a ochotu bojovat s úkoly každodenního života. Pomáhá vám vstát, když se vám nedaří. když ztratíte zaměstnání, tato karta vám pomůže třeba i s podnikáním. V zelených kartách vám přinese nové zaměstnání. Jsou to takový bojovníci, kteří se nevzdávají a nedovolí to ani vám.Tři králové vedle sebe ( na barvě nezáleží) přinesou do vašeho života převratné změny. Tato karta hlásá: Hlavně se nevzdávat.                                                                                    
Obráceně: přítel, který vás hodně naučí, ale nedá nic zdarma


Žaludové karty
Symbol: Negativní, konflikty, rozchody, ztráty, soudy, úřední jednání, nemoci
Období: Zima
Živel: Oheň

Žaludové eso

Žaludové eso je nejhorší karta z celého mariáše. Je to symbol smrti, i když ne vždy znamená úmrtí. Přináší problémy, spory, hádky, nedorozumění, komplikace, zradu, klam.Tato karta je podobná kartě ďábla v tarotu. Se žaludovým esem kráčí ruku v ruce ostuda, průšvihy, nezaměstnanost... Pokud se ale tato karta objeví jako jediná své barvy v řadě sedmi karet, je to výjimka. V tom případě přinese obrat k lepšímu.

Žaludová sedma

Ukončuje nepotřebné, přináší nová milostná sblížení, počátek nového vztahu, ale nezapomeňte na to, že je to karta žaludová, a tak varuje před přehnanou žárlivostí a následnými hádkami. Převaha kulových karet - hádky na denním pořádku.
Obráceně: jen se jeví jako konec, jiný úhel pohledu změní vývoj, získejte čas, ještě zvažte všechna pro a proti

Žaludová osma

Má schopnost odtroubit konec potíží a nesnází. Vaše situace se bude zlepšovat. Pokud máte zdravotní potíže, můžete čekat uzdravení nebo alespoň zlepšení. Jestli jste ve finanční tísni, zase se vám začne vést líp. V kombinaci s dalšími žaludy a zeleným králem vás čeká nějaký zásadní rozhovor, hádka nebo dokonce obojí, ale výsledek pro vás bude pozitivní. Po bouřce je vždycky lepší vzduch a určitě se vám pak bude lépe dýchat. Někdy je prostě lepší se nebránit nějaké té hádce.
Obráceně: ještě to potrvá, věřte si více a vše překonáte

Žaludová devítka

Nepřináší nikdy nic dobrého, v kombinaci s jakýmikoli kartami. Je tu riziko úrazu. Hlavně pak ve spojení s žaludovým esem. Pak by se mohlo jednat o nějaký vážnější úraz. Tak pozor.Možná bude stačit, když se podíváte na obrázek této karty a bude vám její význam jasný. Každopádně na sebe buďte opatrní a taky si dávejte bacha na to, co děláte. Obráceně: Nepříjemnost vám neublíží

Žaludová desítka

Tato karta naznačuje cesty, odloučení, vězení,  brzký vývoj událostí.. Hlavně se jí nesmíte nechat otrávit. Musíte začít bojovat. Pobyt v nemocnici, dovolená, podle okolních karet. Spolu s kulovou devítkou znamená výlet.
Obráceně: Nejspíš na vás číhá nějaká nemoc, ale není to smrt, i když určitě dokáže pěkně znepříjemnit život, ale ne vždy. Přináší deprese,rozmrzelost, únavu a odnáší elán a optimismus

Žaludový spodek

Rychlý vývoj věci, šokující zpráva. Označuje starší osobu ženského pohlaví. Přináší úřední jednání nebo neočekávané zprávy. V okolí kulových karet po této osobě nejspíš něco podědíte nebo dostanete nějaký dárek. Dědictví neznamená jen peníze, ale může to být třeba nějaké věci. Žaludový spodek, na kulovém esu a srdcová sedma navrch - finance jako dar.

Žaludový svršek

Označuje starší nemocnou osobu mužského pohlaví. Ptáte-li se například na zdraví otce, bude dobré, ale jen když kolem nebudou stát další žaludy. V této kombinaci se nemoc přikrádá k dotyčné osobě. Nemusí to být jen pouhá chřipka nebo rýma. Naděje na uzdravení je v blízkosti zelených a srdcových karet. Hlavně v blízkosti esa.

Žaludový král

Nepřináší dobré zprávy ani pohodu ani radost. Je kartou stinných stránek života, vnáší do duše neklid, pesimismus, deprese a velmi negativní pocity. Jestli se ptáte na peníze, hrozí vám dluhy. Se zdravotními problémy byste měli k lékaři. Čím dřív tím líp. S žaludovým esem a žaludovou desítkou k tomu vám hrozí vážná nemoc - smrt. Je to jedna z nejhorších karet mariáše.
 

VSeznam, Google, Morfeo a Jyxo

logo LEVIS logo SEPHORA

 

  • Aktualne.cztyinternety.czAukro.czNetdirect.czpayu.cz